Typy na Ekstraklasę czyli jak ją obstawiać

Mistrzostwa Euro 2016 przeszły już w Polsce do historii. Ostatnim akordem polskiej części turnieju był mecz, w którym Portugalczycy pokonali Francuzów w doliczonym czasie gry.

Polscy piłkarze z turniejem pożegnali się wcześniej, po dobrej grze odpadli w 1/4 finału z Portugalią.

Piłka w wydaniu reprezentacyjnym powróci dopiero we wrześniu. Nasi piłkarze rozpoczną eliminacje do mistrzostw świata, które odbędą się w Rosji w 2018 roku.

 

Gra za to już piłkarska Ekstraklasa. Nowe stadiony przygotowane na finały Euro 2012 roku zapewne znacznie uatrakcyjniły mecze rozgrywane w Gdańsku, Wrocławiu czy Poznaniu. Stadion w Warszawie niestety będzie nieprzydatny, ale w Polsce stołeczne pomysły już dawno przestały kogokolwiek dziwić.

Kibice już dzisiaj spekulują kto zdobędzie tytuł Mistrza Polski w tym sezonie.

Pytanie czysto retoryczne, bowiem w przypadku rozgrywek ligowych kibice przedkładają wiarę nad rozum i na pytanie o to, kto wygra Ekstraklasę odpowiadają, że ich pupile. Zupełnie inaczej reagują dziennikarze, którzy z uporem wartym lepszej sprawy zawsze mają tych samych faworytów. Dla większości mediów o mistrzostwo gra jedynie kilka zespołów i dylemat sprowadza się do alternatywy Lech Poznań, Lechia czy Legia Warszawa.

Podobnie było w poprzedniej edycji ligowych zmagań i żurnaliści nie mogli zrozumieć, jak to się mogło stać, że o tytuł wywalczył Piast Gliwice. Jeżeli chodzi o zakłady bukmacherskie, Ekstraklasa miała zawsze swoich wiernych kibiców, którzy obstawiali wyniki. Niewykluczone, że po Euro liczba graczy znacznie wzrośnie.

 

Wszyscy mają nadzieję, że poziom rozgrywek przynajmniej nie będzie gorszy niż był w poprzednich latach. O lepszej grze nikt już nie marzy. Oglądając mecze Ekstraklasy po spotkaniach Euro wielu mniej zorientowanych obserwatorów nie uwierzy, że to ta sama dyscyplina sportu.

 

My natomiast bez rozgrywek Ekstraklasy nie wyobrażamy sobie typowania meczów u bukmacherów dlatego …

 

 

Otagowane:

Leave a Reply

*