Ustawa hazardowa w Polsce kontra limity bukmacherów

Dodane w Blog przez Brak komentarzy

Teraz nieco o limitach u legalnych bukmacherów oferujących zakłady bukmacherskie w Kraju. Należałoby mieć pojęcie jak wygląda sprawa z limitami w trakcie obstawiania meczów online. Oto parę istotnych wiadomości …

Obowiązująca od 2017 roku aktualizacja ustawy o grach hazardowych nałożyła na organizatorów zakładów wzajemnych cykl nowiutkich zagadnień. Jednym z nich jest wymóg wdrożenia tzw. statutu odpowiedzialnej gry. Przykładowo Fortuna jako początkowy legalnie funkcjonujący w Kraju bukmacher wcielił w życie nadzwyczaj istotne zapisy ustawy w zakresie stosowania wspomnianego statutu.

TOP 3: Zgarnij 500zł w bonusach na start - więcej na fortuna.pl
Zgarnij 500zł w bonusach na start - więcej na etoto.pl
Zgarnij 1000zł w bonusach na start - więcej na lvbet.pl

Limity w zakładach bukmacherskich

Wedle prawodawcy zadaniem statutu rzetelnej gry jest ustrzeżenie typerów zakładów przed ujemnymi rezultatami hazardu. W konsekwencji na stronach wirtualnych buków odnalazły się wiadomości o niebezpieczeństwie powiązanym z hazardem, zakazie gry dla person do 18 roku życia i nazwy firm świadczących asystę typerom z problemami hazardowymi wraz z linkami do ich stron w necie.

Artykuł 15i „Ustawy o zmianie ustawy o grach hazardowych i poniektórych pozostałych postaw” wskazał również realizatorom zakładów bukmacherskich nadzwyczaj precyzyjne żądania dotyczącego tegoż, w jaki sposób egzekwowane winny być paragrafy dotyczące rzetelnej gry. To nie jedynie właściwe metody kontroli grającego, ale też np. umożliwienie graczom zakładów kontroli osobistej aktywności na stronce wirtualnej buka.

Realizując zapisy ustawy Ministra Finansów wspomniana uprzednio Fortuna stworzyła statut odpowiedzialnej gry, jaki 20 listopada minionego roku pozostał zaaprobowany poprzez Ministerstwo Finansów.

Tu zarejestrujesz się z bonusem od Fortuny (120zł na darmowy zakład + 400zł za wpłatę)

W następnym kroku dla przykładu na stronie wirtualnej www.fortuna.pl od 5 marca, jako nr 1 spośród legalnie działających w Kraju bukmacherów, zaakceptował swoim graczom zakładanie limitów bukmacherskich czasu i wielkości poświęcanych na zakłady na mecze. Grający może zaaprobować limit u bukmachera wskazany jako „graj bez ryzyka” ewentualnie skonfigurować własny, odpowiadający swoistym potrzebom.

Działanie w granicach wiążącego w Kraju prawa to dla jakiegokolwiek bukmachera on line z licencją główny cel. Dokładają oni wszelakich starań, tak aby wdrażane poprzez nich transformacje realizowały wymogi ustawy hazardowej, a równocześnie nie gmatwały graczom obstawiania. Wskazanie pułapów na rozgrywkę pochłania przykładowo na www.fortuna.pl nie wiele więcej niźli kilkanaście sekund – mówi Konrad Komarczuk, szef Fortuna Zakłady Wzajemne.

Procedura definiowania limitów u bukmacherów została włączona do toku rejestracji nowego gracza. Typujący posiadający już swoje konto w portalu dla zawierania zakładów muszą po zalogowaniu uwieńczyć rejestrację u buka online, a po czym dostać się w grupę „Limity gracza” ewentualnie przejść do zakładki „Limity gracza” w ustawieniach konta użytkownika.

TOP 3: Zgarnij 500zł w bonusach na start - więcej na fortuna.pl
Zgarnij 500zł w bonusach na start - więcej na etoto.pl
Zgarnij 1000zł w bonusach na start - więcej na lvbet.pl

Dlatego powinno się ustawić limity na zakładach sportowych już dzisiaj żeby … nie pozostać zlimitowanym w przyszłości 😉

Stworzone we współpracy z Sportplanet.pl

Otagowane:

Comments are closed.